Piknik Aktywnych Mieszkańców (Włochy)

opublikowano: pon, 2015-09-28 15:28, zwlodarczyk

☛ Tytuł: Piknik Aktywnych Mieszkańców

☛ Dzielnica:  Włochy

☛ Cel: Rozpowszechnienie idei aktywności lokalnej wśród mieszkańców poprzez zapoznanie ich z działalnością lokalnych organizacji pozarządowych, promocję dobrych praktyk i narzędzi, za pomocą których można wpływać na życie dzielnicy.

☛ Co zostało zrobione w ramach inicjatywy? 19 września 2015 r. w parku Kombatantów we Włochach odbył się Piknik Aktywnych Mieszkańców. Podczas Pikniku mieszkańcy mogli zapoznać się bliżej z działalnością włochowskich organizacji pozarządowych i inicjatywami, w które mogą się zaangażować. Każda organizacja pozarządowa, oprócz prezentacji swoich inicjatyw, przygotowała własną ofertę edukacyjno-rekreacyjną. Była to także świetna okazja do integracji z sąsiadami. Mieszkańcy stworzyli mapę nastrojów społecznych, wskazując swoje oczekiwania wobec kierunków rozwoju dzielnicy. Mogli także poznać lepiej historię Włoch. Dzieci mogły skorzystać z licznych warsztatów plastycznych i gier sportowych. Na miłośników militariów czekały zabytkowe pojazdy wojskowe, a harcerze z lokalnych hufców uczyli zasad udzielania pierwszej pomocy. Odbył się także kiermasz używanych ubrań. Nie zabrakło również punktów z poradami dla mieszkańców. O smaczny poczęstunek zadbały lokalne kawiarnie. Prawdziwym „gwoździem programu” były tańce na dechach – na tancerzy czekał drewniany parkiet i muzyka na żywo w wykonaniu zespołu Fakiry.

☛ Strona www: https://www.facebook.com/events/1616422831954044/

☛ Łączna wartość inicjatywy: 29 225 zł (w tym wkład Miasta: 13 570 zł – ok. 46 %)

☛ Zdjęcia: z Facebook’a organizatora

Pliki do ściągnięcia