Warszawa Lokalna

Warszawa Lokalna

Sieć MAL

opublikowano: śr, 2014-09-24 14:54, Agnieszka Matan

SIEĆ MAL

Sieć MAL tworzą warszawskie Miejsca Aktywności Lokalnej. Dzięki sieci MAL-e mogą poznawać inne miejsca podobne do nich, wymieniać się doświadczeniami  i dobrymi praktykami.

Miejsca należące do sieci znajdziesz w  TU oraz  w SPÓŁDZIELNI KULTURY (www.spoldzielniakultury.waw.pl).

 

 

Dołącz do SIECI MAL

Jeśli prowadzisz w Warszawie miejsce otwarte na działania lokalne mieszkańców, czyli np.

  • udostępniasz (lub chcesz udostępniać) im przestrzeń miejsca na działania lokalne (nieodpłatnie; w miarę możliwości)
  • pomagasz w promocji lokalnych działań (choćby przez zgodę na wywieszenie plakatu)
  • udostępniasz/pożyczasz mieszkańcom za darmo sprzęt,krzesła
  • prowadzisz wolontariat

Jak dołączyć?

Zarejestruj miejsce w SPÓŁDZIELNI KULTURY  (www.spoldzielniakultury.waw.pl/). Wśród dodawanych zasobów koniecznie dodaj PRZESTRZEŃ (przypadku MAL-i to zasób obowiazkowy) oraz zaznacz, że chcesz dołączyć do sieci MAL. Skontaktujemy sie z Tobą i porozmawiamy jak możemy pomóc Twojemu miejscu stać się MAL-em :)

 Sieć MAL:

  • Daj się poznać lokalnej społeczności!
  • Korzystaj z comiesięcznych bezpłatnych szkoleń!
  • Poznaj inne otwarte na inicjatywy mieszkańców miejsca!

Znasz fajne miejsce, które powinno znaleźć się na takiej liście? Daj znam znać! Napisz: mal@um.warszawa.pl lub greta@dorozkarnia.pl 

 

 

Wsparcie dla MAL

Jako Urząd m.st Warszawy doceniamy działania lokalne mieszkańców i chemy je wspierać. Na mapie naszego miasta pojawia się coraz więcej miejsc otwartych na swoich sąsiadów i ich aktywności. Postanowiliśmy stworzyć  WARSZAWSKĄ BAZĘ MIEJSC AKTYWNOŚCI LOKALNEJ, aby ułatwić mieszkańcom dostęp do informacji o przyjaznych miejscach, łączyć wiedzę i doświadczenie osób w nich pracujących i rozpowszechniać ideę powstawania kolejnych MAL. Baza będzie składać się z podmiotów reprezentujących różne sektory, często niezależne od Urzędu Miasta, dlatego tym bardziej zależy nam, abyśmy mogli być partnerem dla lokalnie zaangażowanych miejsc, wspierać ich rozwój i uczyć się od siebie.

Sieć warszawskich Miejsc Aktywności Lokalnej (MAL) zrzesza różnego typu miejsca, które wspierają działania lokalne mieszkańców i integrację sąsiedzką.

Miejsca, które dołączyły do sieci MAL możesz znaleźć w TU oraz w SPÓŁDZIELNI KULTURY   Można tam także znaleźć informacje, jakie wsparcie dla działań lokalnych oferuje dane miejsce.

Przedstawiciele miejsc z sieci mogą brać udział w bezpłatnych szkoleniach, które ruszyły 6 października 2016 roku. Informacje o nadchodzących szkoleniach w zakładce http://inicjatywa.um.warszawa.pl/szkoleniamal 

Polub na Facebooku: Warszawa pozarządowa lub zaglądaj na www.inicjatywa.um.warszawa.pl i nie przegap organizowanych dla Miejsc Aktywności Lokalnej spotkań i szkoleń!

Masz pytania? Napisz: zwlodarczyk@um.warszawa.pl lub zadzwoń: Zuzanna Włodarczyk-Wojtowicz, 22 443 34 39

 

                                                    

 

 

SPÓŁDZIELNIA KULTURY

Spółdzielnia kultury to internetowa przestrzeń, w której instytucje, organizacje, grupy nieformalne i wszyscy chętni, nieodpłatnie dzielą się swoimi zasobami – przestrzenią, sprzętem, produktami kultury. Wśród nich znajdziecie również Miejsca Aktywności Lokalnej (MAL), które realizują ideę otwartości na społeczność lokalną - sprzyjają realizowaniu pomysłów mieszkańców, nawiązywaniu sąsiedzkich relacji oraz aktywnemu spędzaniu czasu wolnego w najbliższym otoczeniu. Spółdzielnia Kultury powstała z inicjatywy dzielnicowych domów kultury.

Wejdź na http://spoldzielniakultury.waw.pl/ i sprawdź jak możemy Ci pomóc!