Warszawa Lokalna

Warszawa Lokalna

Zarządzanie sobą w czasie [4.4.2017]

opublikowano: wt, 2017-03-14 10:54, zwlodarczyk

Zapraszamy na 4. szkolenie dla warszawskich MAL-i:

 

4 kwietnia / 4. Szkolenie MAL: Zarządzanie sobą w czasie

 

4 kwietnia (wtorek) godz. 13.00-17.00, Klubokawiarnia Dzika Strona Wisły (pl. Hallera 5)

„Tonę po uszy”, „Mam tyle na głowie”, „Nie wiem w co ręce włożyć” – czy z Twoich ust często padają takie lub podobne sformułowania? Prowadząc miejsce pełne spotkań i aktywności nietrudno o poczucie przytłoczenia natłokiem obowiązków. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak lepiej panować nad dużą ilością aktywności i zadań, zapraszamy na szkolenie z zakresu zarządzania sobą w czasie. Podczas praktycznych warsztatów między innymi: zaprojektujesz swoją dodatkową „pamięć zewnętrzną”, poznasz sposoby prostego ustalania priorytetów oraz przyjrzysz się czynnikom, które obniżają efektywność Twojego działania.

Koordynatorzy miejsc aktywności lokalnej, w tym domów sąsiedzkich, to  osoby, które muszą na co dzień łączyć różne role:  animatorów społeczno-kulturalnych, administratorów i zarządców przestrzeni, moderatorów itp.  W MAL-u zawsze coś się dzieje, czasu jest wiecznie za mało. Praca w MAL-u. pochłania dużo czasu i energii, koordynatorzy tych miejsc muszą sprawnie zarządzać bieżącymi sprawami i ustalać priorytety działań.  Celem szkolenia jest wyposażenie uczestników w narzędzia i sposoby organizacji czasu i pracy.

Plan szkolenia: Moduł I: Ogarnąć chaos; Moduł II: Wybrać to, co najważniejsze; Moduł III: Pokonać odkładanie na później

 Prowadzący: Paweł Cieślak (Szkoła Liderów)

Trener, koordynator projektów, menedżer ds. szkoleń w Fundacji Szkoła Liderów. Absolwent specjalizacji trenerskiej na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego i Szkoły Trenerów Biznesu SET, od 2007 roku prowadzi szkolenia z zakresu rozwoju umiejętności osobistych. Członek międzynarodowej grupy trenerskiej The Academy, prowadził warsztaty m.in. w Rumunii, Holandii i Niemczech; wcześniej związany m.in. z Zespołem Edukacyjnym Amnesty International. Od 2012 roku współpracownik Szkoły Liderów, gdzie koordynował międzynarodowe projekty szkoleniowe oraz prowadził szkolenia, przede wszystkim z zakresu przywództwa, pracy w zespole i wystąpień publicznych.  W życiu zawodowym i prywatnym eksperymentuje z różnymi technikami zarządzania sobą w czasie, a szkolenia w tym zakresie prowadzi od 2011 roku. Autor artykułu „Jak zapanować nad swoim czasem”, skierowanego do koordynatorów Pracowni Orange – lokalnych miejsc aktywności w małych miejscowościach Polski.

ZAPISY NA SZKOLENIE: do dnia 30 marca br. na adres zwlodarczyk@um.warszawa.pl lub mal@um.warszawa.pl. W celu jak najlepszego dopasowania szkolenia do potzreb uczestników prosimy o przesłanie, wraz ze zgłoszeniem, 2-3 zdaniowego opisu największych wyzwań z zakresu zarządzania swoim czasem i zadaniami, z którymi mierzycie się jako koordynatorzy MAL. (Prowadzący prosi także uczestników o zabranie ze sobą na szkolenie swojego typowego/aktualnego grafika lub kalendarza).