Warszawa Lokalna

Warszawa Lokalna

Z trzeciej strony, czyli jak być trzecią stroną w konflikcie

opublikowano: śr, 2018-04-04 10:43, Zuzanna Włodarczyk

Zapraszamy na kolejne szkolenie dla animatorów i koordynatorów Miejsc Aktywności Lokalnej (MAL), które odbędzie się w 17/18 kwietnia 2018 w ŚWITlicy (Dom Kultury Świt).

Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z narzędziami komunikacyjnymi, które mogą być pomocne dla trzeciej strony w konflikcie. Narzędzia takie jak np. neutralny język, czy przeformułowanie służą do wspierania stron w rozwiązywaniu konfliktu, umożliwiając zarazem zdystansowanie się od toczącego się sporu. Dzięki udziałowi w szkoleniu koordynatorzy i animatorzy MAL będą mogli zapoznać się z kilkoma wybranymi technikami mediacyjnymi i przetrenować je pod kątem ich przydatności w dalszej pracy.

Podobnie jak w marcu, proponujemy dwa terminy. Zakres tematyczny obu szkoleń taki sam. Pracujemy w dwóch mniej licznych grupach, dzięki czemu będziemy mieć więcej czasu i przestrzeni na ćwiczenia praktyczne.

Termin: wtorek 17 kwietnia lub środa 18 kwietnia w godz. 9.00-13.00

Miejsce: ŚWITlica (Dom Kultury Świt, ul. Wysockiego 11, Targówek)

Zapisy do 15 kwietnia na mal@um.warszawa.pl

Kilka słów o prowadzącej:
Anna Cybulko - specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu rozwiązywania konfliktu, komunikacji interpersonalnej oraz dynamiki małych grup. Od 2011 powołana na stanowisko Rzecznika Akademickiego Uniwersytetu Warszawskiego, wspiera społeczność akademicką w rozwiązywaniu konfliktów organizacyjnych i interpersonalnych oraz skutecznym osiąganiu celów. Współpracuje z samorządami – m.in. Miasta Warszawy – przy projektowaniu, organizacji oraz prowadzeniu konsultacji społecznych. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji oraz Wydziału Psychologii.  

Dojazd:
Autobus – przystanek ul. Bartnicza: 114, 126, 176, 204, 414, N14, N64
Tramwaje –  przystanek ul. Budowlana: 1, 3, 4, 25
Veturilo –  Stacja 9636 Wysockiego – Poborzańska , Stacja 9639 Wysockiego – Matki Teresy z Kalkuty