Warszawa Lokalna

Warszawa Lokalna

Współpraca z młodzieżą

opublikowano: pt, 2017-08-18 13:54, zwlodarczyk

Szanowni,
Z nieukrywaną przyjemnością pragniemy zaprosić Was na kolejne szkolenie dla Miejsc Aktywności Lokalnej. Po krótkiej wakacyjnej przerwie zapraszamy Was 30 sierpnia (środa), o godzinie 09:00 do Domu Kultury KADR (ul. Wincentego Rzymowskiego 32)!

Siódme szkolenie poświęcimy metodom współpracy z młodzieżą. Prowadzić je będzie Ewelina Bartosik, której bio znajdziecie poniżej.

...

Spotkanie 30 sierpnia ma 4 główne cele, wokół których będziemy pracowali:

1. Zaktualizowanie wizerunku młodzieży (osób w wieku 13 – 19 lat)
2. Oswojenie wyobrażeń i stereotypów dotyczących obrazu współczesnej młodzieży
3. Lepsze zrozumienie motywacji i wyborów współczesnej młodzieży
4. Wzrost kompetencji pracowników MAL w zakresie współpracy z młodzieżą – opracowanie wstępnych rekomendacji

Prosimy o zgłaszania swojego uczestnictwa w szkoleniu do 28 sierpnia (mal@um.warszawa.pl). Nowe osoby/instytucje, które dołączyły ostatnio do sieci MAL informujemy, że szkolenie jest jak zwykle bezpłatne 

---
Ewelina Bartosik- absolwentka szkoły trenerów STOP, Szkoły Dramy Stosowanej I stopnia, uczestniczka Studium Mediacji w oparciu o NVC, edukatorka. Od 2010 r. współtworzy programy edukacyjne i prowadzi warsztaty dla dzieci i młodzieży, współpracując z instytucjami zajmującymi się edukacją nieformalną. Od 2011 roku współpracuje z Fundacją Forum Dialogu, z którą zrealizowała 20 cyklów warsztatowych w ramach Szkoły Dialogu, programu dla gimnazjów i liceów w całej Polsce. Od 2013 r. jest członkinią zespołu Stowarzyszenia CAL, z którym realizowała warsztaty i wizyty studyjne dla młodzieży i dorosłych dotyczące różnych zagadnień związanych z lokalnością i partycypacją, a od 2015 r. prowadzi merytorycznie projekt Zrób podwórko! (Partnerstwo dla Dzieci Pragi-Południe 2.0), skierowany do środowisk defaworyzownych, zachęcający młodzież i dzieci do realizacji działań ulepszających przestrzeń ich podwórek i poznawanie ich mikrotożsamosci. Od 2016 roku współpracuje także z Fundacją Civis Polonus. W roli trenerki uczestniczyła w projektach Rozprzestrzeń Szkołę (druga edycja) i Młodzież aktywna lokalnie.