Warszawa Lokalna

Warszawa Lokalna

Szkolenie antydyskryminacyjne dla MAL

opublikowano: pon, 2018-05-07 12:46, zwlodarczyk

Jak mówić by nie urazić? Jak działać by nie wykluczać? Jak nie wpadać w pułapki stereotypów?

Zapraszamy na kolejne szkolenie dla animatorów i koordynatorów MAL, tym razem antydyskryminacyjne. Przyjrzymy się tożsamościom społecznym i wykluczeniu określonych grup z uczestnictwa w kulturze. Pogłębimy wiedzę na temat stereotypów i uprzedzeń jako źródła dyskryminacji.  Zastanowimy się jak przeciwdziałać dyskryminacji i jak na nią reagować.

Termin: wtorek 29 maja, godz. 9.00-17.30

Miejsce: Centrum Wielokulturowe (Jagiellońska 54, wejście od pl. Hallera)

Prowadząca: Lena Rogowska – trenerka genderowa i antydyskryminacyjna, animatorka kultury, raperka. Współzałożycielka i prezeska zarządu Stowarzyszenia Praktyków Kultury. Absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie, Wydziału Filozofii UW, Gender Studies IBL PAN oraz Akademii Treningu Antydyskryminacyjnego. Więcej

UWAGA: limit 20 miejsc, max 2 osoby z 1 MAL

Zapisy: do 24 maja na mal@um.warszawa.pl

Szkolenie całodniowe. Zapewniamy drobny poczęstunek. W połowie szkolenia dłuższa przerwa obiadowa. W pobliżu m.in. bar mleczny, restauracja, Kluboteatr Dzika Strona Wisły.

 

***UWAGA, MAL-E PROWADZONE PRZEZ ORGANIZACJE POZARZĄDOWE (NGO) mogą także skorzystać ze szkoleń organizowanych w ramach projektu Równe traktowanie w działaniach warszawskich NGO” w maju i czerwcu br.

Więcej o tych szkoleniach tu: https://www.prohumanum.org/szkolenia-w-2018-r-dla-warszawskich-ngo/

 

***UWAGA, MAL-E PROWADZONE PRZEZ INSTYTUCJE/URZĘDY mogą skorzystać także ze szkolenia organizowanego w dniach 4-5 czerwca w ramach projektu „Warszawa włącza”.

  • 4-5.06 – zostały jeszcze 2 miejsca.

„Informacje organizacyjne: Warsztaty są dwudniowe i prowadzone będą w godzinach 9:00 – 16:00 w przyjaznej lokalizacji Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń (WCiES), przy ul. Starej 4. Możemy zapewnić jedynie zimne napoje i ciasteczka, dlatego zachęcamy do przyniesienia ze sobą sycącego dania (zrobimy jedną dłuższą przerwę „na lunch”). Warunkiem ukończenia (otrzymania zaświadczenia) jest obecność na obydwu dniach warsztatów.

Szczegóły:  Często mówimy lub słyszymy, że różnorodność jest jednym z największych atutów naszego miasta i może być jego kluczowym potencjałem rozwojowym. Niemniej dyskryminacja, marginalizacja i nierówne traktowanie określonych grup społecznych są nadal poważnymi problemami społecznymi i samo dostrzeganie ich nie wystarcza, aby im przeciwdziałać. Dlatego zapraszamy do udziału w drugiej edycji warsztatów antydyskryminacyjnych realizowanych przez Fundację Kultury Dialogu i Stowarzyszenie Praktyków Kultury w ramach projektu „Warszawa włącza”. Pozwolą one uczestniczkom i uczestnikom (urzędniczkom i urzędnikom miejskim, osobom pracującym w jednostkach organizacyjnych) identyfikować i reagować na rozmaite przejawy dyskryminacji i nierównego traktowania zarówno w miejscu pracy, jak i w działaniach prowadzonych na rzecz mieszkanek i mieszkańców Warszawy”. Warsztaty organizowane w ramach projektu „Warszawa włącza”. Zapisy (kto pierwszy ten lepszy):  B.Wloch@um.warszawa.pl  

 Nowa edycja tych warsztatów ruszy na jesieni. Jeśli termin czerwcowy Wam nie pasuje, ale jesteście zainteresowani szkoleniem na jesieni, napiszcie już teraz na  B.Wloch@um.warszawa.pl