Niezbędnik aktywnych mieszkańców

opublikowano: pt, 2015-01-09 13:39, Agnieszka Matan

Jak możesz zmieniać swoje otoczenie? Co możesz zrobić dla innych? Jakie jest miasto Twoich marzeń?

Jeśli szukasz odpowiedzi na te pytania to Niezbędnik aktywnych mieszkańców jest właśnie dla Ciebie. Został stworzony po to, aby pomagać w realizowaniu pomysłów, wskazywać jak współdziałać z innymi i gdzie szukać informacji do tego potrzebnych. Możliwości jest coraz więcej - inicjatywa lokalna, budżet partycypacyjny, inicjowanie i udział w konsultacjach społecznych, działanie w organizacjach pozarządowych czy partnerstwach... Niezbędnik tłu­maczy czym są wszystkie te narzędzia i jak z nich korzystać. Pomaga również odnaleźć się w skomplikowanej strukturze miasta.

Masz pomysł? Działaj i dołącz do aktywnych mieszkańców. Działasz? Sprawdź z jakich narzędzi możesz jeszcze skorzystać. Zmieniajmy Warszawę razem!

***

„Niezbędnik aktywnych mieszkańców” możesz pobrać w wersji PDF lub otrzymać bezpłatnie w wersji papierowej m.in.:

Aktualna informacjach o miejscach, w których dostępne są „Niezbędniki” na stronie: https://www.facebook.com/Warszawa.pozarzadowa

(Liczba egzemplarzy ograniczona).

***

"Niezbędnik aktywnych mieszkańców" został przygotowany pod red. Anny Malinowskiej i Zuzanny Włodarczyk z Zespołu Inicjatyw Społecznych CKS.

Za przygotowanie graficzne publikacji odpowiadało Cuda Wianki Studio.