Niestandardowe formy finansowania działań w MAL-ach

opublikowano: pon, 2016-11-07 16:51, Zuzanna Włodarczyk

Niestandardowe formy finansowania działań w MAL-ach

24 listopada w godz. 14.00-18.00 odbyło się drugie szkolenie dla przedstawicieli warszawskich MAL-i! Tym razem rozmawialiśmy o niestandardowych formach finansowania działań w MAL-ach. Warsztat odbył się w Stacji Muranów (Andersa 13).

W pierwszej części spotkania Łukasz Prokop, wiceporezes Stowarzyszenia STACJA MURANÓW, opowiedział o współpracy Stacji Muranów ze społecznością lokalną oraz o doświadczeniach tworzenia Muralu Davida Bowie’go przy którego tworzeniu wykorzystano m.in. sponsoring, crowdfounding oraz współpraca z miastem.

W drugiej części warsztatu Pani Kamila Kujawska-Krakowiak* opowiedała o tym, JAK NAWIĄZAĆ KORZYSTNĄ WSPÓŁPRACĘ Z BIZNESEM. Przedstawiciele MAL-i obecni na spotkaniu dowiedzieli się czym jest sponsoring, a czym nie jest? Dlaczego firmy sponsorują? Na jakie projekty możemy zdobyć sponsora?  Jakie korzyści MAL może zaoferować i za jaką cenę?  Jak szukać firm do współpracy? Jak przygotować ofertę i złożyć skutecznie propozycje współpracy? Jak budować trwałą relację?

W grudniu robimy krótką przerwę od szkoleń, wszak to czas Podwórkowych i Sąsiedzkich Gwiazdek! A już styczniu wracamy z kolejnym spotkaniem :)

(*Kamila Kujawska-Krakowiak -  w 2001 roku założyła pierwszą w Polsce organizację pozarządową dedykowaną współpracy biznesu z kulturą. W ramach działań fundacji koncertuje się głównie na aspektach edukacyjnych - powadzi szkolenia, warsztaty, wykłady i prelekcje z zakresu finansowych i pozafinansowych form współpracy sektora prywatnego ze sferą kultury. Praktyk biznesu, z wieloletnim doświadczeniem na kierowniczych stanowiskach dedykowanych promocji, odpowiedzialności społecznej, komunikacji zewnętrznej i wewnętrznej.)