Warszawa Lokalna

Warszawa Lokalna

Lokale na krótkie działania

opublikowano: wt, 2016-01-05 11:43, zwlodarczyk

osoby fizyczne, organizacje pozarządowe i firmy, które planują krótkie działania, mogą skorzystać z miejskich lokali użytkowych w nowym trybie. Przyjęte regulacje to szansa na ożywienie lokali, które w danej chwili nie są używane z różnych powodów, np. przygotowywanego konkursu na najem, remontu czy sprzedaży.

Procedura nie jest skomplikowana - należy wystąpić z wnioskiem (pismem) o krótkotrwałe udostępnienie lokalu na działania – zarówno komercyjne, jak i o charakterze niezarobkowym – takie jak np. wystawa, sesja fotograficzna, happening czy zbiórka darów. Przestrzeń jest udostępniana na kilka godzin lub dni, maksymalnie do miesiąca, a w przypadku korzystania cyklicznego (np. w każdy poniedziałek) – do trzech miesięcy.

Wysokość opłat za korzystanie z lokalu ustala zarząd dzielnicy. Co ważne, przy realizacji przedsięwzięć niekomercyjnych, np. kulturalnych lub społecznych, możliwe jest ponoszenie opłat jedynie za media.

ZASADY KORZYSTANIA z lokali na krótkie działania opisane są w ulotce. Szczegóły można znaleźć w zarządzeniu.

Informacje o miejskich lokalach użytkowych oraz dane kontaktowe do zakładów gosodarowania nieruchomościami (ZGN) znajdują sie na stronie www.sprawylokalowe.um.warszawa.pl. 

Pliki do ściągnięcia

  1. Ulotka PDF (plik: lokale_udosteponianie_krotkotrwale.pdf, rozmiar pliku: 1611.6 KB)
  2. Ulotka JPG (plik: lokale_udosteponianie_krotkotrwale.jpg, rozmiar pliku: 470.9 KB)