Warszawa Lokalna

Warszawa Lokalna

Jak dzielić i wymieniać się z sąsiad(k)ami?

opublikowano: pt, 2021-02-26 13:58, zwlodarczyk

Jak dzielić i wymieniać się z sąsiad(k)ami?

Jak możemy dzielić się z sąsiad(k)ami? Co wspiera wymianę zasobów na osiedlu? Jak włączyć w mechanizmy współdzielenia mieszkanki i mieszkańców, którzy nie są intensywnymi użytkownikami mediów społecznościowych?

Fundacja na Rzecz Wspólnot Lokalnych „Na miejscu” na zlecenie Centrum Komunikacji Społecznej m.st. Warszawy podjęła się poprowadzenia procesu wypracowania i przetestowania mechanizmów współdzielenia zasobów przez mieszkańców w środowisku lokalnym na terenie Warszawy. W fazie przygotowawczej przeprowadzona została diagnoza potrzeb, możliwości, ograniczeń związanych ze współdzieleniem w kontekście wspólnot sąsiedzkich. Następnie prototypy rozwiązań wspierających współdzielenie zostały wypracowane wspólnie z potencjalnymi i przyszłymi użytkownikami i decydentami lokalnymi w kilkuetapowym procesie latem i jesienią 2020 roku.

Poznaj tablicę sąsiedzką, ogródek na półpiętrze i sąsiedzką skrzynkę z narzędziami. Podobają Ci się i chciał(a)byś je stworzyć u siebie na osiedlu? Bardzo nas to cieszy. Dzielimy się wskazówkami i gotowymi do użycia materiałami:

 

Chcesz dowiedzieć się wiecej o projekcie i testach powyższych rozwiązań?